Szanowne Koleżanki, Koledzy,

Kierownicy i pracownicy zakładów leczniczych dla zwierząt - członkowie  Opolskiej  Izby Lekarsko- Weterynaryjnej

Europejska Federacja Lekarzy Weterynarii (FVE) i Europejska Federacja Stowarzyszeń Weterynaryjnych Zwierząt Towarzyszących (FECAVA) dzięki wsparciu Humane Society International (HSI) i partnerów uruchomili program Vets for Ukraine Pets.

Program ten pozwoli lekarzom weterynarii z 38 krajów, w tym również polskim lekarzom weterynarii, uzyskać zwrot kosztów leczenia, profilaktyki oraz wydania paszportu dla zwierząt towarzyszących uchodźcom z Ukrainy.

W związku z powyższym przesyłam poniżej maila z FVE (przesłanego  przez  Prezesa KRLW) zawierającego niezbędne linki oraz informacje umożliwiające skorzystanie z programu:

This program will allow veterinarians from 38 countries, including your country,  to get reimbursed for veterinary treatment they give to animals of refugees from Ukraine.  This way the veterinary profession can give free treatment to these patients.

How does it work?

If a veterinarian treats an animal of a refugee, they can fill in an application form to reimburse their costs.

The Vets for Ukrainian Pets will cover the treatment costs of up to five dogs, cats, horses or other pet animals, up to 250 Euros per animal, e.g. acute care, chronic conditions and medication.  More information on how it works is available here and the terms and conditions are available here.

To get reimbursed they need to fill in the application form.

The application form can be found here.

Zwracam uwagę na fakt, że w poniższym mailu znajduje się kod dostępu do formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie umożliwia ubieganie się o zwrot kosztów leczenia weterynaryjnego zwierząt ukraińskich uchodźców. Celem uniknięcia nadużyć uprzejmie proszę o kontakt   telefoniczny  z  Biurem  OIL-W w  celu  otrzymania kodu.

lek. wet.Sebastian Konwant

Prezes  Rady Opolskej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej