Pałac Pawłowice koło Olesna tuż przed Świętami Bożego Narodzenia gościł kierownictwo opolskiej weterynarii. Na zaproszenie Opolskiego Wojewódzkiego Lekarza Pana Wacława Bortnika w dniu  19 grudnia 2018 r. do Pawłowic przybyli powiatowi lekarze weterynarii ze swoimi zastępcami oraz kierownicy komórek merytorycznych WIW Opole. W spotkaniu udział wzięła również Pani Małgorzata Paciepnik, Z-ca Opolskiego Lekarza Weterynarii.  Opolską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną reprezentowali Piotr Kluczniok i Sebastian Konwant - zastępcy Prezesa Izby.

Lekarz Wojewódzki Kol. Wacław Bortnik i z-ca Kol. Małgorzata Paciepnik z gościem honorowym Kol. Kazimierzem Pękalą.

      Honorowym gościem zebrania był lek. wet. Kazimierz Pękala, który w styczniu 2017 r. przeszedł na emeryturę piastując dotychczas stanowisko Powiatowego Lekarza Weterynarii
w Kluczborku. Z tej okazji spotkanie miało bardzo uroczysty charakter, nie obyło się bez wspomnień i podziękowań ze strony wszystkich zgromadzonych.

Wspólny ansamble w świątecznej atmosferze.

Lata pracy w kluczborskiej weterynarii naszego Kolegi przypomniał Wacław Bortnik, omawiając początki współpracy z doktorem Pękalą podkreślił jego profesjonalizm i rzetelność w podejściu do wykonywanych zadań.

      Reprezentanci Opolskiej Izby wyrażając w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów uznanie za dokonane osiągnięcia złożyli list gratulacyjny dziękując min. za długoletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz prac Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej z życzeniami zdrowia, pogody ducha oraz pomyślności w realizacji planów osobistych.

Kol. Kazimierz Pękala przyjmujący gratulacje.

      Całość uroczystości została uwieńczona laudacją lek. wet. Franciszka Kobylańskiego, która w sposób humorystyczny z rymem ukazała naszego Kolegę Kazimierza. 

Za poetą, cytując fragment:

„…chcę [-my] Ci [Kaziu] podziękować, 

- racz przyjąć uściski za to, żeś był kolegą i przyjaciół wszystkich,

za twój uśmiech, rozwagą i wdzięk pobłażania – od nas wszystkich …”

     Warto również dodać, że na zakończenie, cała przybyła do Pawłowic brać weterynaryjna, wśród nocnej ciszy zaśpiewała przy akompaniamencie lek. wet. Rafała Gnota, kolędy bożonarodzeniowe. Podniosły nastrój udzielił się chyba wszystkim, bo po pierwszym daniu kolacji Wigilijnej dalsze śpiewy nastąpiły.

Sebastian Konwant

Licznik

Odsłon artykułów:
1479003
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com