23 kwietnia br. na Uniwersytecie Przyrodniczym, Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, odbyła się uroczystość promocji doktorów nauk weterynaryjnych i absolutorium absolwentów rocznika 2010-2016.

 

Aula Jana Pawła II w Centrum Naukowo-Dydaktycznym, gdzie odbyła się uroczystość wypełniona była po brzegi. To doniosłe wydarzenie otworzył Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej prof. dr hab. Krzysztof Kubiak, który w swoim wystąpieniu przywitał zaproszonych gości – Wojewódzkich Lekarzy Weterynarii a wśród nich dr Wacława Bortnika Opolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, przedstawicieli Senatu i innych Wydziałów Uczelni, a także przedstawicieli Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych oraz Firm współpracujących z Wydziałem.

W atmosferze wielkiej powagi odbyła się promocja doktorów nauk weterynaryjnych, wręczenie medali Honorowych „Zasłużony dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej” oraz przyrzeczenie lekarskie i wręczenie dyplomów lekarzy weterynarii.

Absolwenci zostali obdarowani szeregiem nagród a 14 osób pochodzących z terenu Województwa Opolskiego otrzymały pamiątkowe albumy ufundowane przez Opolską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną z zaproszeniem na imprezy organizowane w tym roku przez naszą Radę Okręgową.  

Wykład okolicznościowy „Co to znaczy być absolwentem” wygłoszony przez dr Grzegorza Dejnekę został przyjęty przez absolwentów i zebranych z dużym aplauzem. Zebranych zachwyciła doskonała organizacja i wzruszająca atmosfera uroczystości oraz w podobnym tonie wystąpienia przedstawicieli Absolwentów i Samorządu Studenckiego. Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na uroczystości Opolską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną reprezentował niżej podpisany,

dr Jerzy Kil 

Licznik

Odsłon artykułów:
1479063
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com