Opolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna zaprasza Koleżanki i Kolegów na  RAJD WETERYNARYJNY ROCHAŚ XVII

Data: 28-30 czerwca 2024 r.

Miejsce: Turmalin Apartamenty,  ul. Wczasowa 17
59-850 Świeradów-Zdrój, tel. 790-890-669

Od dwunastu lat organizujemy rajdy turystyczne tzw. Rochasie. Jest to impreza rodzinna kierowana do lekarzy weterynarii z całego kraju. Chcemy jako lekarze weterynarii zdobyć Koronę Gór Polski, jest to 28 szczytów uznanych w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i dostępnych w tym czasie dzięki szlakom turystycznym. Wjazdy organizujemy wraz z początkiem lata, kiedy to dzień jest długi i można korzystać szerzej z górskich atrakcji. Do rajdów dołączamy zwiedzanie okolicy, skansenów, spływy kajakowe.

Obecnie planujemy wyjazd w Góry Izerskie i Góry Kaczawskie krainę wulkanów, a w drodze powrotnej planujemy zwiedzanie Zamku Czocha nad Zalewem Leśniańskim. Planujemy również wyzwanie dla odważnych Sky Walk. Już ta najwyższa wieża widokowa w Polsce warta jest przyjazdu, nie mówiąc o innych atrakcjach.

 Nasza baza znajduje się w centrum Świeradowa-Zdroju.

W Turmalinie przelicza się cenę za osobodobę w zależności od ilości osób w apartamencie (każdy apartament jest maksymalnie 4 osobowy)!

Apartament 4 osoby - koszt od osoby 80 zł/doba

Apartament 3 osoby - koszt od osoby 100 zł /doba

Apartament 2 osoby - koszt od osoby 140 zł /doba

Cena nie zawiera wyżywienia - śniadania w hotelu obok, będzie konieczność podejścia do budynku oddalonego o około 150-200 metrów od obiektu. Koszt takiego śniadania to kwota rzędu 40-45 zł od osoby za 1 śniadanie.

Wieczorem planujemy biesiadę weterynaryjną, o szczegółach poinformujemy na początku czerwca. Do Rajdu można również dołączyć bez noclegu – należy jedynie zgłosić oficjalnie uczestnictwo w Rajdzie - dane kontaktowe podajemy poniżej.

 

Program Rajdu Rochaś XVII

28 czerwca 2024 r. (piątek)

Podczas dojazdu do Gór Izerskich, przystanek na „Parkingu pod Skopcem” w miejscowości Komarno, znajdującej się w Górach Kaczawskich.

15:00-18:00 przewidujemy zdobycie Skopca 724 m n.p.m., najwyższego szczytu Gór Kaczawskich. Jest to najkrótsza trasa na szczyt z Korony Gór Polski, jedynie 1 km podejścia i 85 m przewyższenia, idziemy szlakiem niebieskim na Czerwony Buk, potem prosto na szczyt. Powrót na parking i kontynuowanie jazdy do Świeradowa-Zdroju.

19:00 -  przyjazd do pensjonatu Fortuna w Świeradowie-Zdroju, odprawa i kolacja. Oczywiście można przyjechać bezpośrednio do Pensjonatu Fortuna.

 

29 czerwca 2024 r. (sobota)

8:30 - śniadanie

9:30 - grupa mniej zaawansowana - przejazd samochodami na parking, na Rozdrożu Izerskim,  wymarsz w góry - zdobycie Wysokiej Kopy 1126 m n.p.m., wejście szlakiem zielonym do Rozdroża pod Zwaliskiem,potem szlakiem czerwonym obok kopalni kwarcu - 6,5 km w czasie 2:30 godz., zejście szlakiem czerwonym do Rozdroża pod Kopą, potem szlakiem żółtym na parking - 8,5 km w czasie 2:50 godz.

9:30 - grupa zaawansowana wychodzi na Wysoką Kopę z bazy – wejście na szczyt zajmie 4:00 godz. 11,3 km, najpierw szlakiem niebieskim Starą Drogą Izerską do Polany Izerskiej, potem szlakiem czerwonym pod Wysoką Kopę - wejście na górę jest nieoznakowane - widoczna ścieżka około 300 m, zejście  "po śladach" 3:30 godz.

17:00 - powrót do bazy

17:30 -  wspólna wycieczka na wieżę Sky Walk w Świeradowie-Zdroju – około 800 m od bazy, emocje "dla twardzieli"

 20:00 - kolacja i podsumowanie Rajdu

 

30 czerwca 2024 r. (niedziela)

 9:00 - śniadanie

10:00 - wyjazd z pensjonatu

12:00 - zwiedzanie Zamku Czocha (wejście grupowe) - znany z mrocznej historii i polskiego serialu "Tajemnica twierdzy szyfrów", zarezerwowaliśmy już zwiedzanie zamku z przewodnikiem, prosimy o przybycie przynajmniej 30 min. przed wyznaczoną godziną zwiedzania zbiórka przy wejściu do zamku, osoby niepełnosprawne i poniżej 15 lat mają zniżkę, więc prosimy o wcześniejsze przekazanie tych danych

 

16:00 - krótki odpoczynek i zakończenie Rajdu nad pobliskim Zalewem Leśniańskim

Koszty imprezy zostaną przedstawione w najbliższym czasie (Zamek Czocha i Wieża Sky Walk - bilety jeszcze nie są oszacowane na sezon letni), Pensjonat Fortuna posiada dość tanie miejsca do spania i smaczne śniadania. Całość wyjazdu nie przekracza możliwości finansowych weterynaryjnych turystów.

Zgłoszenia przyjmuje do połowy maja Komandor Rajdu Kol. Igor Kochanowski tel. 606 479 555 – zaliczkę należy wpłacić do końca maja na konto Izby z podaniem imienia i nazwiska turystów, określimy jeszcze jaka to będzie kwota. Przy zgłoszeniu proszę podać rok urodzenia – co jest niezbędne do ubezpieczenia turystycznego na czas Rajdu.

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Marek Wisła

Licznik

Odsłon artykułów:
1479120
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com