Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

życzę wesołych i radosnych Świąt Wielkanocnych,

życzę zdrowia dla Was i Waszych Rodzin,

życzę też uporu, odwagi i mądrości w dążeniu do celu,

Całej Braci Weterynaryjnej Wesołego Alleluja!

Prezes Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

wraz z Radą Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

Chrystus św. Jana od Krzyża – obraz Salvadora Dalí z 1951, namalowany na płótnie prostokątnym ułożonym wertykalnie. Przedstawia Jezusa Chrystusa na krzyżu, unoszącym na ciemnym niebie się ponad zatoką w Port Lligat, przy brzegu której znajduje się łódź i stojące obok niej dwie postacie. Pomimo, że scena przedstawia ukrzyżowanie jest pozbawiona gwoździ, krwi, korony cierniowej. Postać Chrystusa jest oparta na trójkącie, sformowanym przez jego ramiona oraz kole, którym jest jego głowa. Malując obraz Salvadore Dali zainspirował się szkicem św. Jana od Krzyża, który powstał jako zapis wizji zakonnika, ukazującej jak ukrzyżowanego Chrystusa widziałby z nieba Bóg. Dalí zatrudnił kaskadera z Hollywood, Russella Saundersa, którego podwieszone na linach ciało zostało sfotografowane pod różnym kątem a fotografie posłużyły Dalemu za model ciała Chrystusa.