Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej zapraszają na

I Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w Górskim Maratonie Pieszym.

Oto najnowsze informacje dla uczestników Maratonu Weterynaryjnego przekazane 26 czerwca 2015r: przez PTTK Prudnik:

(uzupełniłem te informacje o moje komentarze, wprowadziłem je czerwoną czcionką,

Przebieg trasy: http://mapy.cz/s/j8k3 (Uwaga! Zaznaczony przebieg na mapce nie obejmuje wejścia na wieżę widokową Na skalce k. wsi Horni Holčovice, program nie pozwolił na narywanie tam przebiegu) jeżeli będziemy mieli zapas wody, proponuję skrócić odcinek w miejscowości Vrbno, po zejściu z gór przejść Czerną Opawę i dalej iść lewym brzegiem średniej Opawy- przejście przez Vrbno (to już ok. 40 km marszu) jest uciążliwe, szczególnie gdy jest gorąco - jeżeli kończy się woda, należy bezwzględnie uzupełnić zapasy, przy rondzie jest świetne piwo.

Przebieg trasy:
Prudnik (Park Miejski) Altanka Franklów -Dębowiec -€“ Tutaj łatwo się pogubić granica państwa -€“ Jindřichov -€“ Svinny potok -€“ Kravi hora -“ Solna hora -€“ Nova Komora -€“ Komora -€“ Dolni Holčovice -€“ Horni Holčovice -€“ wieża widokowa Na Skalce -€“  Ostry -€“ Mnichov = Vrbno pod Pradědem -€“ Biky Potok -€“ Vidly -€“ Cernik -€“ Maly Děd -€“ Svyčarna -€“ Pradziad. proszę skorzystać z czeskiego planera i zaznaczyć sobie na mapkach punkty z wodą!

Profil trasy:
Suma podejść: ok. 2250m TRASA JEST ŁAGODNIEJSZA NIŻ W UBIEGŁYCH LATACH,
ALE MA WIĘCEJ PRZEJŚĆ PO DROGACH ASFALTOWYCH
Suma zejść: ok. ok. 1050m
Długość trasy: 58 km

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany przebiegu części trasy.

Konto bankowe:
Oddział PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku
Bank Spółdzielczy w Prudniku
06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
Tytuł wpłaty: Rajd Prudnik – Pradziad PROPONUJĘ DODAĆ IMIĘ I NAZWISKO

Opłata: 30 zł, obejmuje: autobus powrotny z Pradziada do Prudnika, ubezpieczenie, koszt dyplomu
Termin wpłaty: 7.08.2015 PROPONIJĘ NIE CZEKAĆ DO OSTATNIEGO DNIA, BO NIE BĘDZIE MIEJSC W POWROTNYM AUTOBUSIE,
po wpłacie proszę o formalne potwierdzenie uczestnictwa w Maratonie Weterynaryjnym, celem przygotowania certyfikatów, noclegu, logistyki itp.

Limit czasowy (dojście na Pradziad): godz. 20.00
Wyjście z Prudnika o godz. 5.00. Proponuję wyjście 4:45, jeżeli chcemy coś zjeść ciepłego na Pradziadzie, należy dojść do godz. 18:00 (13 godz. marszu, daje średnią prędkość 4:15/godz., z przerwami, czyli faktyczny marsz na poziomie 4,7km/godz.)
Zapisy, wydawanie mapek itd. trwać będą od godz. 4.40. proponuję wydrukowanie sobie z planera trasy newralgicznych punktów - dwie kartki a4 są lżejsze niż mapa
Podobnie jak w ubiegłych latach będzie możliwość zabrania z trasy tych wędrowców, którzy nie zdołają dotrzeć na metę. Wyznacza się następujące punkty zbiórki:
- Vrbno pod Pradědem przy rondzie PRZY MARKECIE SĄ ŁAWECZKI, KRAN ZE ŹRÓDLANĄ WODĄ DO PICIA, MIEJSCE ZNAJDUJE SIĘ BEZPOŚREDNIO PRZY RONDZIE - ten punkt to ok. 40km
- miejscowość Vidly, skrzyżowanie w centrum.
Uwaga! Autobus będzie wracał w późnych godzinach (po 21.00).

Proszę przestrzec uczestników Mistrzostw, że wędrówka jest długa, wyczerpująca i konieczne jest kondycyjne przygotowanie. Uczestnicy powinni posiadać przy sobie sprawne telefony.

Myślę, że na tę chwilę to wszystko, gdy miał Pan jeszcze jakieś wątpliwości proszę pisać lub dzwonić.

Z turystycznym pozdrowieniem
Andrzej Dereń PTTK Prudnik

Oto zaproszenie do Maratonu Górskiego

Trasa maratonu: Prudnik – Pradziad (1491 m n.p.m.) w Jesenikach, 60 km po górach, przewyższenie ponad 2800m, trasa w 15% drogi asfaltowe, 10% drogi szutrowe, pozostałe ścieżki górskie. Typ trasy determinuje rodzaj obuwia jaki należy wybrać.

Data: 22 sierpnia 2015r. /sobota/

Wyjście: Prudnik, Park Miejski, przy Altance Franklów godz. 5:00

Powrót: Prudnik, autobus z turystami przybywa do Prudnika około 22:30

Warunki uczestnictwa (krok po kroku):

• wpis na listę uczestników prowadzoną przez PTTK Prudnik;
  • wpłata na konto PTTK Prudnik, Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku,   48-200 Prudnik ul. Kościuszki 56 (jest to opłata za przyjazd z Pradziada do Prudnika oraz ubezpieczenie na trasie przemarszu) Bank Spółdzielczy w Prudniku 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001- opłata nie powinna przekroczyć 30 zł, wysokość opłaty zostanie podana na stronie PTTK Prudnik;
  • wpis na listę weterynaryjną, rejestracja telefoniczna, potwierdzona mailowo, Marek Wisła tel. 691 226 653, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  •  przekazanie danych teleadresowych i wyjaśnienie wątpliwości, uczestnictwo w Weterynaryjnym Maratonie Górskim jest bezpłatne;
  • ubezpieczenie – jest zawarte w opłacie dla PTTK;
  • plan trasy, który zostanie umieszczony na stronie PTTK Prudnik http://prudnik.pttk.pl/ – bezwzględnie, czeskie trasy turystyczne są inaczej oznaczone niż w Polsce;
  • logistyczne zaplanowanie przemarszu, wcześniejsze treningi, zabezpieczenie w wodę, ubranie – te informacje pod moim numerem tel. 691226653
  • opcjonalne zarezerwowanie hotelu w Prudniku, proponuję Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Dąbrówka" w Prudniku (300m od miejsca zbiórki), wbrew nazwie jest to normalny hotel z dobrymi cenami, ewentualnie dalej położone Hotel Oaza i Olimp;
  • nasz Maraton jest imprezą towarzyszącą Rajdowi Prudnik-Pradziad, organizowanemu przez PTTK Prudnik, tym samym należy dostosować się do ustaleń Komandora Rajdu;
  • dobre przygotowanie fizyczne,

z koleżeńskim pozdrowieniem